puchary

Górnik w kwalifikacjach do Ligi Europy

Po 24 latach przerwy Górnik Zabrze wrócił do Europy. W I rundzie kwalifikacji zabrzanie okazali się lepsi od mołdawskiej Zarii Balti. W drugiej niestety lepsza okazała się drużyna ze Słowacji AS Trencin. Dla wielu kibiców 14-krotnego Mistrza Polski była to pierwsza w życiu okazja, by wspierać ukochaną drużynę w oficjalnych meczach z drużynami spoza naszego kraju.

GALA JUBILEUSZOWA-93

Obchody 70 - tej rocznicy powstania Górnika Zabrze

"Trójkolorowi" świętowali okrągłą rocznicę urodzin z wielką pompą. Począwszy od meczu z Arką Gdynia i odsłonięcia kolejnych postaci w Galerii Sław, poprzez dedykowaną Górnikowi wystawę Muzeum Miejskiego w Zabrzu, skończywszy na efektownej i wzruszającej Gali 70-lecia, na której pojawili się najwybitniejsi sportowcy Górnika.

Żurkowski

Transfer Szymona Żurkowskiego

Niewiele ponad dwa lata potrzebował Szymon Żurkowski, by od momentu debiutu w pierwszej drużynie Górnika, podpisać kontrakt z renomowaną ACF Fiorentiną. Młodziutki i błyskotliwy pomocnik przebojem zdobył serca kibiców w Zabrzu, a dowodem jego przywiązania do Klubu była chęć pozostania w Zabrzu do końca sezonu i wsparcia Górnika w walce o utrzymanie w LOTTO Ekstraklasie.

Król-Strzelców2

Tytuł Króla Strzelów dla Igora Angulo

19 lat Zabrze czekało na to, by prestiżowe wyróżnienie wywalczył zawodnik Górnika Zabrze. Ostatnio dokonał tego Adam Kompała w sezonie 1999/2000. Igor został 5. w historii Klubu piłkarzem, który wywalczył to trofeum. Złamał wiele barier i rekordów, zostając między innymi pierwszym od 1928 roku piłkarzem, który w dwóch sezonach z rzędu zdobył w lidze co najmniej 23 bramki. Obecny dorobek Angulo stawia go na 9. miejscu na klubowej liście strzelców wszech czasów.

170715HER079

Milionowy Kibic

Podczas ostatniego meczu sezonu w Zabrzu (z Wisłą Płock) przekroczona została bariera miliona kibiców na meczach Górnika od momentu otwarcia stadionu. Aby tego dokonać potrzebowaliśmy niewiele ponad trzy lata.

Udostępnij